Jak poznać czy bliska osboba pali trawkę lub też ukrywa jej palenie?

Jestem z moim chłopakiem od pól roku. Wiem, że kiedyś palił trawkę, ale jak sam stwierdził już jej nie pali. Nie mieszkamy razem, ale podczas, gdy byłam u niego odkryłam, że ma mały woreczek z trawką. On oczywiście nie wie, że to odkryłam i podejrzewałam, że to może być czysty przypadek, ale po 2 tyg. tej trawki już nie było dziwnym trafem. Nie chcę zabrzmieć jak detektyw i szpiegować mojego chłopaka, ale też nie podoba mi się fakt, że ta trawka tam była. Mój chłopak skarżył się ostatnio, że ma bóle głowy, źle sypia od paru miesięcy, więcej je jak jesteśmy razem, co mogłoby wskazywać na symptomy palenia trawki. Jak się zachować w takiej sytuacji?

Witam!

Palenie marihuany jest coraz popularniejsze i staje się rodzajem relaksu. Jednak marihuana powoduje stopniową degradację organizmu i psychiki palącego. Z czasem powoduje uzależnienie.

Jeśli chce Pani sprawdzić, czy chłopak pali, warto dobrze obserwować jego zachowanie i reakcje. Marihuana powoduje uczucie odprężenia, oderwania się od realnego świata, napady śmiechu, obniżoną koncentrację, zmniejszenie aktywności fizycznej. Może Pani także spojrzeć w oczy partnerowi - po paleniu spojówki są zaczerwienione, podrażnione, co jest spowodowane przesuszeniem śluzówki.

Jeżeli nie ufa Pani partnerowi w kwestii zażywania narkotyków i chciałaby mieć Pani pewność, czy palił w okresie ok. 3 dni, może Pani kupić w aptece lub przez Internet test na obecność metabolitów THC. Kiedy zauważy Pani dziwne zachowanie partnera może Pani zaproponować mu zrobienie takiego testu.

Pozdrawiam