Jak pozytywnie stymulować dziecko do chodzenia?

opiekuję się 14 mies.dziewczynką,ktora jest ogólnie świetnie rozwinięta.Zaczęła już stawiac samodzielnie pierwsze kroczki ale jej ojciec kaze mi trenowac z nią chodzenie przy pomocy wozeczka z rączka.I robi to ponad 10 min.Mala płacze,chce na ręce no i widzę że przestała sama próbowac.Sądzę że to daje odwrotny skutek.Jak to wygląda zpunktu widzenia lekarza-fachowca.Pozdrawiam

Dzień dobry

Dzieci aby chciały coś wykonywac to dobrze jakby się z tego cieszyły...tak po prostu odpowiem. zmuszanie dziecka do chodzenia, jedzenia itp przynosi prawie zawsze odwrotny skutek. Proszę dać dziecku czas, ono w swoim własnym tempie i czasie nauczy się chodzić (zakładam że dziecko jest zdrowe i nie potrzebuje żadnej rehabilitacji).
Życzę powodzenia
Anna Suligowska

Dzień dobry, warto pozostawić dziecku kwestie kiedy zacznie chodzić. Myśle że stymulowanie jej na sile może tylko ten moment opóźnić bo się wystraszy.
Pozdrawiam A. Pacia