Jak pracować nad zaufaniem do partnera?

Mam problemy z zaufaniem.Z moim chłopakiem jestem 10 miesięcy, mój pierwszy poważny związek, wcześniej zawsze byłam wystawiana do wiatru, dowiadywałam się o innych. On, wiem, że tego żałuje, ale też zdradzał, zapewnia, że przeze mnie się zmienił i nie zrobi mi tego. Nie wiem czy to świadomość tego, że on już to zrobił czy to, że ktoś mi to zrobił wcześniej, ale nie potrafię sobie poradzić z zaufaniem. Nie wiem jak to zwalczyć. Wiem tylko, że muszę nad sobą popracować.

Zachęcam do potkania z psychologiem i przepracowania swoich doświadczeń. To, co teraz się dzieje nazywane jest przeniesieniem- emocje z poprzednich związków, przenosi Pani na ten obecny, stąd trudności w zaufaniu, poczuciu bezpieczeństwa. Z drugiej strony- pomimo trudnych doświadczeń związanych ze zdradą, wybrała Pani partnera, który "obarczony jest ryzykiem" zdrady- warto także przyjrzeć się temu, czemu Pani to robi?
Praca z psychologiem pomoże Pani poukładać swoje emocje i wartości, poczuć się pewnie i bezpiecznie ze sobą, adekwatnie dobierać relacje i partnerów.

Bardzo słusznie, że chce Pani popracować nad zaufaniem. Proponowałabym zgłosić się jednak do terapeuty. Z Pani opisu sytuacji nie mogę wywnioskować kiedy i w jakich okolicznościach straciła Pani zaufanie. Należałoby popracować nad podniesieniem samooceny oraz nad uwolnieniem fobii z dzieciństwa. Samej będzie trudno. Ale proszę czytać różne podręczniki inspirujące.
Pozdrawiam, Alicja Maria Jankowska http://www.psychoterapie-szczecin.pl/