Jak prawidłowo odstawić Lorafen?

Chce odstawic Lorafen ktory zazywam od roku w dawce 1 mg na noc.Czasem biore w dzien. Dr dala mi do wyboru dwie opcje. 1- wsza- redukcja samego loraf. o 1/4 co 2 tyg. Niestety nie udaje mi sie to. 2-ga-zazycie cloranxenu i redukcja lorafenu j.w. Przeczytalam art.,ze lepiej odst.benzo z diazepina np.valium,niz z pochodna benzo. jak cloranxen! Prosze o podpowiedz psychiatre. Prosze mnie nie odsylac do mojej lekarki,chce poznac opinie drugiego lekarza.dziekuje

Dawka Lorafenu jaką Pani podaje nie jest duża i zasadniczo powinno dać się ją odstawić bez zamiany na lek długodziałający, taki jak diazepam czy choranxen. Niezależnie od tego jaką drogę Pani wybierze odstawianie nie będzie przyjemne. Trzeba wytrzymać objawy odstawienne, całkowita ich likwidacja jest niemożliwa.
Zasadnicze pytanie brzmi: dlaczego zaczęła Pani zażywać leki uspokajające i czy nie potrzebne jest leczenie konkretnie tej przyczyny.