Jak prawidłowo płukać zatoki?

Piszę odnośnie płukania zatok, preparatem floxsin, dziękuję za wcześniejszą odp chciałam jeszcze się upewnić. Czy masywny polip w lewej zat szczękowej prawie 2x2cm(opis tk) może utrudniać takie płukanie?, zrobiłam sobie przerwę przez weekend przez ten lekki ból w uchu zaraz po płukaniu.Jak do prawej dziurki sobie wciskam ten płyn to właściwie prawą mi wychodzi, czy to może być przez ten polip,czy niskie ciśnienie tzn żeby sobie powolutku to wciskać?i czy jak mnie uszy nie bolą to jest już ok?

Płukanie należy wykonywać delikatnie- Wlewamy wodę do lewego przewodu nosowego przy pochylonej głowie. Mamy owarte usta przez które oddychamy. Woda wylewać się powinna delikatnie przez prawy przewód nosowy. Jak bolą uszy to nie rób tego !!! i nie zaciskać nosa podczas płukania