Jak prawidłowo podawać Paracetamol na zmianę z Ibuprofenem przy wysokiej gorączce u 4-latka?

Dziecko 4 lata (20-22 kg) przy infekcjach ma zawsze b. wysoką gorączkę (do 40') nawracającą co 3h, jak prawidłowo podawać paracetamol na zmianę z ibuprofenem?

Witam,
PARACETAMOL
doustnie - polecany w dawce jednorazowej 10-15mg/kg masy ciała dziecka. Kolejne dawki można podawać nie wcześniej niż co 4-6 godzin. Jednakże dawka dobowa nie może przekroczyć 60mg/kg masy ciała.

doodbytniczo (w czopkach) - zaleca się podawać w dawce jednorazowej 25mg/kg masy ciała dziecka, co 6 - 8 godzin, zachowując maksymalną dawkę dobową 60 mg/kg masy ciała.

IBUPROFEN
doustnie - 7,5 ml (3 razy po 7,5 ml) lub 150 mg leku co 6-8godzin