Jak prawidłowo powinno goić się dziąsło po wyrwaniu zęba?

Witam serdecznie. Dwa tygodnie temu mialam usuwaną dolną szóstkę. Wszystko super się goiło wyrosła mi w dziąśle taka szarawo biała błonka która zakrywala mniej wiecej 75% dziury w dziasle. Ostatnio zauwazylam ze ta blonka jakby pekla, czy to sie zagoi? Dodam ze nic mnie tam nie boli

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u stomatolog i ocena po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i Ew zalecic założenie szwu

Proces gojenia się zębodołu po usuniętym zębie jest wieloetapowy i czasochłonny. Proszę się nie martwić, odczekać jeszcze jakiś czas. Zębodół po usuniętym zębie goi się "od spodu" stąd ta dziura, ona z czasem zniknie.