Jak prawidłowo schudnąć 10 kg?

Witam. 4 miesiące temu urodziłam synka. Schudłam już co prawda 7 kg ale chciałabym wrócić do swojej wagi sprzed ciąży - czyli 55 kg. Aktualnie ważę 63 kg. Nie karmię piersią, 2 razy w tygodniu chodzę na siłownię, 3 razy na basen, przez pierwsze 3 miesiące udało się zrzucić te 7 kg, ale od miesiąca waga ani drgnie... Dodam, że nie jem słodyczy, ziemniaków, smażonego itp. Staram się dobrze odżywiać. Więc dlaczego nie chudnę????
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Proces optymalnego odchudzania jest powolny (ok 0,5 do 1 kg na tydzień). Nie podała jednak Pani swojego wzrostu, co pozwoliłoby określić, czy ma Pani nadwagę lub otyłość, czy nie. Radziłabym przeczytać kilka artykułów dotyczących odchudzania http://portal.abczdrowie.pl/bezpieczne-odchudzanie-jak-to-zrobić. Polecałabym zapoznać się również z dietą o niskim indeksie glikemicznym - nie wymaga ona ograniczeń ilościowych. Więcej informacji znajdzie Pani w artykule http://portal.abczdrowie.pl/czym-jest-indeks-glikemiczny

Pozdrawiam