Jak prawidłowo ustalić BMI?

Jak poprawnie zinterpretować wynik BMI? Według ustalonych norm moja waga jest prawidłowa, bmi 24,24(przy wzroście 1,56cm i wadze 59kg. Pielęgniarka szkolna po badaniach wpisała mi do dokumentów informacje o nadwadze. Czy znajduje się tu jakaś różnica?

Witam serdecznie,

Zakres wartości BMI określanych jako norma to 20-24,9, czyli przy danych parametrach prawidłowa masa ciała waha się między 46-60 kg.
24,24 które jest Pani wynikiem można interpretować jako normę.
Należy zwrócić uwagę, że wskaźnik ten nie do końca określa rzeczywisty skład ciała np. u osób aktywnych wyższa waga może być związana z większą ilością tkanki mięśniowej.

Pozdrawiam

Dzień doby,

wskaźnik BMI, to posty wzór, dzięki któremu możemy szybko oszacować, czy nasza masa ciała jest w normie, czy też cierpimy na niedowagę, nadwagę lub otyłość.
Uwaga! Wskaźnik BMI nie powinien być stosowany bezkrytycznie. Na pomiarach indeksu masy ciała nie powinny opierać się:
- kobiety ciężarne,
- sportowcy,
- dzieci,
- osoby starsze,
- a także osoby u których ciężko zmierzyć wzrost.
Więcej o BMI na http://diet-coaching.xaa.pl/bmi-wskaznik-twojej-masy-ciala/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska