Jak prawidłowo wychodzić z diety?

Witam. Jeśli jestem na diecie 800 kcal, a moje zapotrzbowanie kaloryczne wynosi 2448 kcal i chcę zrobić deficyt 1000 kcal, to czy muszę co tydzień dodawać 100 kcal aż do wartosci 2448, czy wystarczy, że dojdę do 1448?
ponad rok temu

Witam!

Nie podała Pani informacji o swoim wieku, wzroście. Nie wiem więc, czy naprawdę potrzebuje Pani diety odchudzającej. Nie podała Pani także informacji o tym, jak długo stosuje Pani tę dietę i z jakim skutkiem.

Polecałabym wychodzenie z diety poprzez dodawanie ok. 100 kcal co tydzień. Myślę jednak, iż 800 kcal to stanowczo za mało.

Proszę podać więcej szczegółów.

Pozdrawiam