Jak prawidłowo wykonać inhalację?

Dzień Dobry.Jak prawidłowo wykonać inhalacje,jak oklepywać,czy po inhalacji powinno się oklepywać,jak rozrzedzić wydzielinę,dzisiaj minimalnie odkrztusiłam była gęsta.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Aby skutecznie rozrzedzić wydzielinę należy stosować leki mukolityczne np. Flegamina, Ambroksol lub Mukosolvan, trzeba jednak pamiętać, ze leki te można przyjmować tylko do godzin popołudniowych ok 15, żeby nie kaszel nie dokuczał wieczorem i w nocy. Aby były one skuteczne trzeba pić dużo płynów,
Jeśli chodzi o oklepywanie należy ułożyć się na brzuchu głową i tułowiem niżej niż pozostałą część ciała. Osoba, która będzie Panią oklepywała powinna ułożyć dłoń w "łódkę" i oklepywać od dolnej części klatki piersiowej posuwając się w kierunku szyi. Co do inhalacji zapraszam do przeczytania artykułu na ten temat http://portal.abczdrowie.pl/inhalacje.
Pozdrawiam