Jak prawidłowo zastosować antybiotyk?

Dzien dobry, spoznilem sie z kolejna dawka antybiotyku o 6h. Antybiotyk (zinnat) powinienem brac co 12h (11-23), ale zasnalem i wzialem dawke z 23 o 5 rano. Czy kontynuowac dawki z pierwotnym 12h schematem i wziac kolejna dawke o 11 czy zaktualizowac schemat i brac teraz 5-17? Z gory dziekuje za pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Właściwie każda z opcji jest prawidłowa. Nie ma powodu do niepokoju, jeśli jedna dawka będzie przyjęta nie w tej godzinie, co należało. Proszę dostosować schemat do siebie i starać się nie zapominać o dawkach.