Jak prawidłowo zmienić tabletki antykoncepcyjne?

dzien dobry. 3 lata przyjmuje antykoncepcję doustna hormonalna, aktualnie biore tabletki atywia (miały pomoc dodatkowo na trądzik), niestety źle sie po nich czuje, wiec ginekolog przepisal mi novynette. przyjęłam juz 11 tabletek atywii i więcej nie dam rady ich wziac. pytanie brzmi kiedy mam zaczsc brac novynette?

Lek. Paweł Szadkowski

Należy rozpocząć stosowanie leku Novynette następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki z substancją czynną Atywii, a najpóźniej w pierwszym dniu po zwyczajowej przerwie 7 dniowej. Wtedy nie jest wymagane stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych.