Jak prowadzić leczenie po udarze krwotocznym?

Dwa miesiące temu przebyłem udar krwotoczny lewej półkuli mózgu, w czego konsekwencji pojawił się u mnie niedowład połowiczny prawostronny i afazja. Występują u mnie problemy z utrzymywaniem uwagi, pamięcią i fluencją słowną. Mam trudności z interpretacją dłuższych tekstów. Jakie dodatkowe ćwiczenia mogę wykonywać w domu oprócz rehabilitacji neuropsychologicznej na oddziale, aby poprawić swój stan?

Szanowny Panie!

Z Pana wypowiedzi wynika, że udar nie zrobił, aż tak ogromnych uszkodzeń, całe szczęście. Mogę ocenić tylko pismo, które wskazuje, że rozumienie jest bardzo dobre, mowę ocenia się najlepiej na żywo - nie powinno się tego robić przez telefon bądź skype'a. Co mógłbym zaproponować - pisanie (przepisywanie tekstu z gazet), czytanie. Może spróbuje Pan zacząć od połowy strony dziennie? Oczywiście z umiarem, gdy Pan się zmęczy, proszę odpoczywać, dostosować pisanie i czytanie do Pana możliwości. Przede wszystkim - ścisła współpraca z neurologopedą cz logopedą, który prowadzi z Panem terapię logopedyczną. .Życzę dużo zdrowia.

Z pozdrowieniami
Paweł Majcherczyk