Jak przeanalizować te wyniki badania u męża?

Witam. Mąż był na badaniach nasienia, które przedstawiam poniżej. Objętość ejakulatu- 3,1 ml pH- 8 Barwa- szaromleczna Aglutynacja- obecna 1 stopnia Agregacja- obecna Koncentracja plemników w 1 ml ejakulatu- 81 mln/ml Całkowita liczba plemników w ejakulacie- 251,1 mln Ruch postępowy- 60% Ruch całkowity 61% Ruch plemników- brak ruchu- 39% Żywotność- 63% Liczba plemników o prawidłowej budowie- 8% Liczba komórek spermatogenezy w 1ml- <5 mln/ml Liczba leukocytów w 1ml- <1 mln/ml Komentarz: W dostarczeniu materiału stwierdzono obecność pojedynczych leukocytów, pojedyncze nabłonki płaskie, pojedyncze komórki okrągłe. Bardzo proszę o analizę wyników.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Może to zaznaczać zapalenie w obrębie prostaty, bądź pęcherzyków nasiennych. Radziłbym skonsultować się z urologiem.