Jak przebiega pierwsza wizyta u diabetologa?

Mam pytanie, mam skierowanie do diabetologa bo z badań cukru wynikło że mam 119 mg/dl. Moje pytanie tyczy się czego mam się spodziewać na pierwszej wizycie u diabetologa ??

Na pierwszą wizytę warto mieć komplet badań, aby przyspieszyć diagnostykę. Jesli poziom glukozy jest 100-125 mg% i istnieją czynniki ryzyka cukrzycy ( np dodatni wywiad rodzinny, otylosc, siedzący tryb życia, wiek powyżej 40-lat) powinno się wykonać krzywą cukrową.
Warto mieć poziom kreatynina, AlAT, gospodarkę lipidową, bad. moczu.
Te moze zlecić internista. Dodatkowo HbA1c odpłatnie-ok. 25 zł (lub bezpłatnie na zlecenie diabetologa o ile będzie taka konieczność).
Wizyta polega na zebraniu wywiadu, waga, wzrost, cisnienie, ogólne badanie internistyczne.
Potem zalecenia i na zskończenie rozmowa z pirlęgniarką-edukatorką diabetologiczną.
Pozdrawiam.