Jak przebiega pierwsza wizyta u ginekologa?

Witam! Mam 17 lat i chcemy z moim chłopakiem współżyć. Uznaliśmy, że wybiorę się do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne. I tu moje pytanie jak będzie wyglądać taka pierwsza wizyta? Dodam, że jestem dziewicą i nigdy nie byłam u takiego lekarza. I czy jeśli pójdę do prywatnego gabinetu czy musi iść ze mną mama?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

W takim przypadku podczas wizyty nie ma konieczności obecności rodzica ponieważ ma Pani ukończone 16 lat.

Wizyta będzie polegała na zebraniu wywiadu lekarskiego oraz wykonaniu badania. Ze względu na to, że jest Pani dziewicą badanie będzie wyglądało nieco odmiennie to znaczy będzie Pani zbadana przez odbyt.
Pozdrawiam