Jak przebiega pierwsza wizyta u lekarza ginekologa?

Witam. Chciałabym sie dowiedziec jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa. Na wstępie napisze ze mam 19lat. Jak mam sie przygotować? Czy mam ogolić włosy lonowe? Podejrzewam ze mogę miec jakas infekcje dróg rodnych. Proszę o odpowiedz.

Magdalena StusiĹska

Nie ma konieczności golenia. Ginekolog porozmawia z Panią, następnie poprosi o rozebranie się i przejście na fotel ginekologiczny gdzie założy specjalny wziernik do pochwy i oceni narządy rodne. Badanie nie jest nieprzyjemne i nie powinno być bolesne (chyba że jest Pani na chora na coś, co ból może powodować).