Jak przebiega proces gojenia po usunięciu guzka znajdującego się w dolnej części pleców?

Witam wczoraj podczas prysznica wyczulem guzek pod skora w dolnej czesci plecow wielkosci gdzies 3 cm na 3 cm bylem dzis u lekarza pierwszego kontaktu i powiedzial ze to sebaceous cyst {irlandia} nie jest to bardzo wypukle ale wyczuwalne pod naciskiem raczej twarde chcialbym to usunac mam pytanie jak przebiega proces gojenia po usunieciu czy jest bardzo bolesny okres po zabiegu??wydaje mi sie ze to nie jest zaraz pod skora tylko troche glebiej. czy mozna porownac do usuniecia pieprzyka?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Usunięcie pieprzyka to poważniejszy zabieg. Taką cystę gruczołową można leczyć poprzez nacięcie i ewakuację jej treści. Proces gojenia, jeżeli tylko przebiega bez powikłań nie jest długi i bolesny. Po zabiegu należy tylko pamiętać aby zmieniać opatrunki i zachować odpowiednią higienę.