Jak przeciwdziałać próchnicy u 6-letniego dziecka?

Córka 6 lat była ostatnio na wizycie kontrolnej u stomatologa. Wydawało mi się, że zęby ma idealnie zdrowe, bo bardzo o nie dba. Okazało się jednak ze z w dwóch miejscach ma początki próchnicy. Nie widać tego z zewnątrz (być możne tylko delikatny szarawy cień chociaż i tak nie jestem pewna czy to to). Jeden ząb na razie wyleczyliśmy (zniosła to bez znieczulenia, chociaż wydaje mi się, że dość głęboko pani doktor musiała szukać tej próchnicy). Czy to jest właściwe postepowanie? Czy jest szansa, że taka próchnica by się nie rozwiajała? Czy lepiej jak najszybciej leczyć.

Dzień dobry,
proszę leczyć jak najszybciej, próchcnica sama się nie wycofa ani nie zatrzyma - będzie się cały czas rozwijać.
pozdrawiam zdrowo :-)
Grzegorz Gdula