Jak przekonać ciocię, że potrzebuje leczenia?

Witam!!! Mam problem moja ciocia chciala zabic swoja corka jakies 5 lat temu,pozniej bylo w miare dpbrze ale teraz jej corka poprodila o pomoc. Mama zrobila awanture w szkole,kupuje jej rzeczu jak dla 7 letniego dziecka a ona ma 16 ,smieje sir do scian,zrobila mnostwo dlugow, nie chce isc do specjalisty. Uwazam ze jest chora jak ja zmusic do leczenia.

Witam, jeśli pojawiają się omany, osoba nieadekwatnie reaguje na rzeczywistość, tak jakby widziała ją inaczej, to mogą pojawiać się u niej objawy psychotyczne, które wymagają leczenia szpitalnego i dobrania leków. To nie jest czas, aby pytać czy chce iść do specjalisty (ponieważ osoba, która tracić momentami lub na dłużnej kontakt z rzeczywistością nie jest w stanie samodzielnie zauważyć swojej choroby), należy ją zawieść na oddział lub wezwać pogotowie. Podjęcie konkretnych działań jest ważne, aby uchronić zarówno ciocię od jej niszczącego zachowania ( zadłużanie się) jak również jej córkę, która na ten moment jest pozbawiona opieki osoby dorosłej, jeśli jej mama jest w stanie zaburzania. Hospitalizacja i dobrze dobrane leki, pozwolą jej na nowo dobrze funkcjonować i wtedy może ją przerazić tym co zrobiła. Pozdrawiam