Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak przekonać dziecko do zdrowego stylu życia?

Witam,jestem mamą 10-letniej Julki.Córka od urodzenia niechętnie jadła obiadki i warzywa w różnej postaci.Gdy była starsza jej dieta była głównie oparta na potrawach mącznych,nabiałowych i mięsnych.Bardzo rzadko jada owoce a warzywa prawie wcale,za to lubi słodycze.Wizyty u psychologów nie pomagały.Dzisiaj ma 10 lat,trochę przytyła w ostatnich 3 latach, przy 135 cm waży 38 kg,nie lubi sportu ani ćwiczeń.Bardzo proszę o pomoc,gdzie powinnam udać się z córką ,aby jej pomóc.
KOBIETA ponad rok temu

Dieta w górach

Witam serdecznie Rozumiem Pani niepokoj. W przypadku Pani corki konieczna jest zmiana nawykow zywieniowych. Istotnym elementem jest rowniez zmiana przyzwyczajen, jakie corka reprezentuje wobec spozywania posilkow. W pierwszej kolejnosci konieczna jest wizyta u psychologa, psychodietetyka. Taka osoba zajmuje sie problematyka nieprawidlowego zywienia i zmienia nawyki zywieniowe i motywacje do takiej zmiany. W razie pytan zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam serdecznie.

Ilona Ciżewska specjalizuje się w różnych dziedzinach psychologii i psychoterapii, do których należą psychologia kliniczna, psychoterapia systemowa par i rodzin oraz psychoterapia poznawczo-behawioralna. W ramach jej usług mieści się leczenie indywidualne pacjentów oraz warsztaty. Jest właścicielką Centrum Psychologiczno-Psychoterapeutycznego Mind.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy