Jak przekonać dziewczynę do zaangażowania się w związek?

Witam! Mam 26 lat. Poznałem na pobycie w sanatorium dziewczynę z innego miasta, ma ona 32 lata. Spotykamy się już kilka miesięcy i średnio 2, 3 razy w miesiącu na 3, 4 dni. Raz ja u niej raz ona u mnie. Mam problem z nią, gdyż ona stwierdziła, że nie potrafi się zaangażować w związek i nie jest na niego gotowa. Nie potwierdziła, że chce być ze mną w związku damsko-męskim. Jest bardzo oziębła uczuciowo, nie reaguje na czułe słowa moje itd. A jednak stwierdziła, że czuje się bezpiecznie przy mnie i jest jej dobrze ze mną. Jeśli chodzi o sprawy seksu, kochamy się ze wzajemnością, lecz ona nie okazuje swoich emocji i fascynacji w żaden zewnętrzny sposób. Co mogę zrobić by ją przekonać do zaangażowania w bycie razem i zalegalizowania to jakoś jako związek damsko-męski. A nie jako wolny związek? Proszę o pomoc.

Witam Pana serdecznie! Na podstawie przedstawionego opisu trudno mi diagnozować zaistniałą sytuację, może ona,bowiem mieć wiele przyczyn. Często zdarza się, że pary powstają łącząc ze sobą osoby o skrajnie różnych temperamentach i wówczas jedna z nich może odczuwać mniejsze zaangażowanie z drugiej strony bądź nawet oziębłość. Innym wyjaśnieniem może być przeszłość tej kobiety, przeżycia z przeszłości mogą wpływać na jej obecny stosunek do relacji damsko-męskich. Jeszcze inną koncepcją może być po prostu brak zaangażowania w ten związek i niechęć do emocjonalnego inwestowania w tę relację. To, co napisałam powyżej nie oznacza, że Państwa związek nie ma szans i nie oznacza także, że ta kobieta powinna się teraz diametralnie zmienić i dostosować do Pana oczekiwań – nie na tym polega związek. Z Pana listu niewątpliwie wynika, że na dzień dzisiejszy silnie się Pan zaangażował w te relację i chce Pan zacieśniać łączące Was więzy – jednak by mogło tak być relacja musi być budowana na solidnych podstawach a więc przede wszystkim na przekonaniu, że oboje Państwo pragną tego samego. Nie można nikogo zmusić do miłości czy przekonać do zaangażowania się w jakiś związek – musi to być suwerenna decyzja danej osoby, tylko wtedy budowana relacja ma wartość dla obojga partnerów. W obecnej sytuacji serdecznie radziłabym Panu szczerą rozmowę z tą kobietą, wyjawienie swoich uczuć oraz oczekiwań względem tej relacji a także poznanie Jej stanowiska. Tylko po przeprowadzeniu takiej rozmowy oboje będziecie mieli jasność sytuacji i unikniecie sytuacji, w której być może jedno z Was mogłoby ucierpieć. Jedno jest pewne angażowanie się w związek, w którym tylko Panu będzie zależało na wspólnej przyszłości nie ma żadnego sensu i może się skończyć cierpieniem z Pana strony, lepiej będzie, gdy tę sytuację wyjaśnią sobie Państwo już na tym etapie. Każdy z nas jest wolny i podejmuje decyzje najlepsze dla siebie samego, dlatego ta kobieta musi wiedzieć, co ma Pan jej do zaoferowania i na tej podstawie podjąć decyzję odnośnie przyszłości. Być może Ona nie zdaje sobie sprawy z siły Pana zaangażowania a być może w głębi serca żywi te same emocje, co Pan, niestety dopóki nie przeprowadzą Państwo tej szczerej rozmowy nikt poza tą kobietą nie będzie znał prawdy. Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Z Pana opisu wnioskuję, że Pana Dziewczyna potrzebuje więcej czasu, by zaangażować się emocjonalnie, tym bardziej że znacie się raczej krótko...

Związek partnerski jest relacją nad którą trzeba pracować..., jest takim wymagającym pięknym kwiatem, który trzeba pielęgnować systematycznie, z uwagą, troską i nawet z miłością..., są nawet teorie, że mówienie do kwiatów wpływa na nie tak, że wtedy rozkwitają.
Relacja partnerska jest taką relacją, nad którą trzeba pracować, by mogła się rozwijać i trwać, w której to nieustająco uczy się miłości i okazywania uczuć.

Życzę Panu pięknej relacji partnerskiej,
irena.mielnik.madej@gmail.com