Jak przekonać kogoś do wizyty u psychologa?

jak przekonac siostre aby zauwazyla ze to jak sie zachowuje wymaga wizyty u psychologa? siostra notorycznie zaciąga pożyczki -których nie oddaje,okrada najbliższych ,manipuluje i oszukuje nas-ona nie widzi w tym nic złego lub przerzuca winne na innych.jak do niiej dotrze

Witam,
Niestety jeśli siostra nie chce zauważyć problemu, to minie trochę czasu zanim dojdzie do wniosków, że coś z tym trzeba zrobić.
Proszę uzbroić się w cierpliwość.
Pozdrawiam

Pani siostra ma poważny problem i to będzie bardzo trudne ale proszę się nie poddawać. Być może będą potrzebne radykalne sposoby. Nie może Pani żyć za siostrę, czas żeby zaczęła odczuwać konsekwencje swoich działań, mam na myśli konsekwencje emocjonalne. Zachęcam, żeby na razie Pani skorzystała z pomocy terapeuty, aby nauczyć się nowych strategii postępowania. Pozdrawiam i życzę powodzenia!