Jak przekonać ojca do partnera?

Witam, mam 21 lat , jestem ze swoim chłopakiem już 5 lat. Od początku mój tata Go nie akceptował i tak zostało do dziś, mimo tego że jest on dobrą osobą, kochającą mnie i szanującą moją rodzinę. Bardzo chciałabym żeby tata w końcu to zrozumiał, ale on ciągle mówi mi że jeszcze znajdę przystojnego mężczyznę. Nie wiem co robić... Zależy mi na nich obojgu .

Pozdrawiam.

To rzeczywiście trudna sytuacja. Oba Pani stanowiska są w pełni zrozumiałe – zarówno to że zależy Pani na dobrej relacji z ojcem, jak i chęć zadbania o dobry odbiór partnera. Niestety, czasem nie na wszystko mamy wpływ – a zwłaszcza na to jak inni odbierają i oceniają kogoś na kim nam zależy. W dodatku nie zawsze można przekonać kogoś do zmiany postawy. A nawet jeżeli się to uda, nie ma gwarancji że poprzednie uprzedzenia znowu powrócą. W takiej sytuacji to co może Pani zrobić, to z pewnością zastanowić się nad tym jak na Panią wpływa taka postawa ojca. Zachęcam także do skorzystania z konsultacji u psychoterapeuty, który pomógłby Pani lepiej zobaczyć na czym polega problem i być może zaproponować jakąś formę pracy nad tym problemem.
Serdecznie pozdrawiam.