Jak przekonać partnera do tego, że się zmieniłam?

Jak odbudować zaufanie? Kiedyś skrzywdziłam mężczyznę. Zdradzałam go, oszukiwałam i wykorzystywałam. Jednak to się zmieniło i bardzo go pokochałam. Jednak on nie może mi zaufać bo boi się ze znowu go oszukam. Mówi, że jestem dla niego koleżanką/przyjaciółką a nie kobietą. Staram się jak mogę, żeby to naprawić ale on ciągle pamięta te złe rzeczy. Jak mam go do siebie przekonać, że się zmieniłam?

Witam,

z Pani opisu wynika, że próbowała Pani przekonać mężczyznę, którego Pani kocha. Też wydaje się zrozumiałe, że trudno jemu budować zaufanie po takich przejściach. Być może zgodziłby się skorzystać z psychoterapii par. Być może to pomogłoby budować zaufanie. Zachęcam jednak do rozmowy i dopytania, czy on tego chce.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Dzień dobry!

Jest naturalne, że pamięć o wydarzeniach z przeszłości pozostaje. Warto, aby swoim obecnym zachowaniem pokazywała Pani swoją dobrą zmianę i tworzyła kolejne - tym razem już pozytywne - wspomnienia. Być może to właśnie czas i cierpliwość okażą się najlepszą receptą. Odbudowywanie utraconego zaufania jest procesem, który trwa.
Może być jednak również tak, że pomimo Pani starań, mężczyzna świadomie zdecydował i wyraźnie czuje, że kontynuowanie Waszego związku nie będzie możliwe.

Pozdrawiam!