Jak przekonać rodziców, żebym mogła wychodzić bez młodszej siostry?

Witam mam 14 lat i mam problem z siostrą i rodzicami. Mam młodszą dwunastoletnią siostrę. Ona chce wszędzie ze mną chodzić, z moimi znajomymi. Niektórzy nawet śmieją się,że to obciach, zabierać ją wszędzie ze sobą. Jak jej nie zbiorę, to rodzice się ze mną wykłócają i mam szlaban na dwór. Jak ja im mam powiedzieć, że nie chcę jej zabierać nigdzie ze sobą, bo mnie denerwuje i, że mam swoich znajomych,a ona swoich? Mam dość rodziców. Proszę, naprawdę potrzebuje pomocy.Nie chcę jej zabierać na dwór
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Postaraj się wypracować z rodzicami kompromis. Powiedz im, że nie możesz za każdym razem zabierać siostry ze sobą, gdyż potrzebujesz spędzać trochę czasu sama ze swoimi przyjaciółmi. Ustal z nimi, że będziesz brała siostrę na przykład co drugi dzień.
Spróbuj również porozmawiać z siostrą- wytłumacz jej, że ważne dla niej jest, aby rozwijała kontakty ze swoimi rówieśnikami.
Pozdrawiam

Spokojnie porozmawiaj z rodzicami, wytłumacz im swój punkt widzenia, zaproponuj coś " w zamian" np: że 1 raz w miesiącu gdzieś ekstra ją zabierzesz czy coś z nią zrobisz. Ponegocjuj