Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 0 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak przekonać znajomego, żeby nie palił marihuany?

mam znajomego, który pali maruhuanę, strasznie się zmienił, to nie jest ten sam człowiek co kiedyś, nie poznaje go, ja jak i jego przyjaciele, ale on tego nie widzi, stwierdza ze to takie nic, co mamy zrobić, żeby uświadomić mu że źle robi i tylko psuje sobie życie?
ponad rok temu

Choroby neurologiczne jako przyczyny depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy chorobami neurologicznymi a depresją.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Problem z osobą palącą marihuanę to bardzo trudna sprawa do rozwikłania. Pomoc takiej osobie w dużej mierze zależy od niej samej. Należy poinformować ją o szkodliwość takiego działania. Często ''terapia szokowa'' odnosi pewne sukcesy. Warto pamiętać iż marihuana może indukować zaburzenia psychiczne w tym powodować schizofrenię .

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Niestety zamiast akcji edukacyjnej kryminalizuje się jedynie używanie marihuany, co jest nieefektywne. A inne narkotyki, jak alkohol i papierosy, wręcz promuje się... Palenie marihuany jest działaniem ryzykownym, jeden przejdzie przez okres palenia bez zauważalnych strat, inny zawali studia (tzw. zespół amotywacyjny), jeszcze inny wejdzie w inne , groźniejsze środki psychoaktywne. No i skutki prawne, karalność "w papierach", także w zawieszeniu, blokuje dostęp do niektórych zawodów lub stanowisk. Społeczny sens penalizacji używania marihuany jest obecnie dyskutowany w środowiskach zajmującym się problemem. Ale to już inne zagadnienie... ... Warto uporczywie napiętnować zwyczaj palenia "maryśki" przez Kolegę... Pozdrawiam.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy