Jak przełamać silny lęk separacyjny u dziecka?

Witam, Dziecko ma obecnie 21mcy. Planuje zapisać go do przedszkola od 2,5roku. Obecnie ma bardzo silny lęk separacyjny, dodatkowo na inne (głośne, natrętne) dzieci reaguje płaczem lub biję się po twarzy. Przeczekać ten okres i oswajanie się z przedszkolem zacząć za 7mcy (jak osiągnie te 2,5roku), czy już teraz stopniowo zapisać go do klubu malucha? Tam zajęcia są w godzinach od 10 do 13.

Witam
Temat jest zbyt złożony i odpowiedź na portalu niewiele pomoże. Proponuję udać się z dzieckiem do psychologa dziecięcego, który po rozmowie z dzieckiem ustali dalsze postępowanie.
Pozdrawiam
Anna Szyda