Jak przenosi się pęcherzykowe zapalenie jamy ustnej?

Witam, synek 1,5 roczny mojej siostry choruje na pęcherzykowe zapalenie jamy ustnej i ma również zmiany na ciele i jest w trakcie leczenia. Jeśli odwiedzi mnie mama która ma ciągły kontakt z chorym to jest ryzyko zarażenia mojego dziecka 4 miesiecznego? Jaki okres musi minąć aby mogła mnie odwiedzić i pomoc w opiece nad niemowlęciem?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinni Państwo wstrzymać się z odwiedzinami do czasu aż u siostrzeńca znikną zmiany pęcherzykowe.