Jak przeprosić koleżankę?

Jak przeprosić koleżankę. Zawiodłam ja raniąc słowami. Nigdy nie dotrzymuje słowa. Mam zaburzenia osobowości -i ciągle mi powtarza ze powinnam iść na terapie. Dużo pracuje nad swoim zachowaniem.ale ciągle ja krzywdzę. Mam do niej pretensje o wszystko. Swoja zlosc wyładowuję na niej. Ale tez wie ze mocno potem to przezywam. Starala sie mi pomoc. Zależy mi na niej. Wczoraj napisała ze mam już więcej nie pisać nawet na fb z miesiąc wcześniej zablokowała mnie w swoim tel. Co zrobić aby było jak dawniej?

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podzielenia się z Panią, że jest Pani świadoma siebie, przyczyny i skutku, co i dlaczego tak się zadziało/dzieje w relacji.
Jest to dobry kierunek, by podjąć wyzwanie odbudowy tak ważnej dla Pani relacji.

W koleżeństwie/przyjaźni jest też przestrzeń na przebaczenie, co z kolei znaczy, że jeśli coś zadzieje się w relacji (tak, jak to miało miejsce między Paniami) to istotnym jest, by usiłować zrozumieć mechanizm, na skutek którego doszło do ochłodzenia i zerwania tej relacji.

To właśnie bliska znajomość jest taką przestrzenią, w której można wyrazić swoją niepewność/zagubienie, w poczuciu wzajemnej akceptacji, ufności i nie oceniania...
Bo koleżeństwo jest miejscem, w którym poszukuje się siły i odnajduje się ją właśnie przez wzajemne i indywidualne odkrywanie siebie.
Będąc w bliskiej relacji, poznajemy siebie, własne ograniczenia, rozumiemy bardziej siebie...

Przyjaźń jest dzieleniem się, czyli dawaniem i braniem...

Być Przyjacielem, to znaczy podjęcie decyzji bycia Przyjacielem, jednak dokonanie wyboru łączy się z wyzwaniem rozwoju osobowego, w którym jest też miejsce na cierpienie, bo... bez tego cierpienia (czego Pani doświadcza) nie dociera się do sedna, czym jest wartościowa/przyjazna relacja.

Powracając do Pani pytania..., z Pani opisu wnioskuję, że szuka Pani możliwości, by było jak dawniej... myślę, że byłoby to możliwe, jeśli wzięła by Pani mocno pod rozwagę podjęcie terapii, do której inspirowała Panią Koleżanka, i do której ja Panią zachęcam.

Wnioskuję, że jest Pani nadal ważna, jednak Koleżanka oczekuje, że zadba Pani przede wszystkim o siebie, by móc na nowo odbudować relację.
Zapytała Pani jak przeprosić?
Podziękować Koleżance za troskę i zwyczajnie przeprosić za raniące słowa (może za pośrednictwem poczty?) oraz podjąć wyzwanie pracy terapeutycznej.

Z przesłaniem dla Pani i Koleżanki pomyślności i radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Z przesłaniem dla Pani Pani Przyjaciółki Tego, Co jest teraz dla Pań najważniejsze,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605