Jak przerwa w antykoncepcji wpłynie na cykl?

Dzień Dobry, używam Nuva Ring drugi miesiac, w pierwszym miesiącu wszystko było ok, ale w drugim dostałam krwawienia tydzień przed wyciągnięciem krążka , nie wiem co robić czy trzymać go do dnia w którym mam go wyciągnąć ( oczywiście w trakcie krwawienia) , i zrobić 7 dni przerwy i później znowu go założyć według planu, czy wyciągnąć wcześniej i po skończeniu krwawienia założyć nowy. Tylko się zastanawiam jeżeli to jest okres to gdy będę miała to przerwę 7 dniowa i będę już po okresie to będę bez zabezpieczenia przez ten tydzień. Jak to wpłynie na cały cykl i skuteczność. Proszę o dopowiedzieć , nie wiem co robić .

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna Pani trzymać się 3-tygodniowego trzymania krążka i 7-dniowej przerwy. Cykl powinien się wyregulować. Jeśli będzie kolejne krwawienie, w dalszym ciągu proszę trzymać się schematu - wtedy będzie Pani zabezpieczona. Jeśli sytuacja się powtórzy w kolejnych miesiącach - należy udać się do ginekologa. D