Jak przerwać silną depresję?

Witam mam 21 lat choruje na silna depresje od 5 lat z przerwa ponieważ zaszłam w ciąże musiałam odstawić leki psychotropowe z dnia na dzien było mi bardzo cieżko miałam próby samobójcze ale jakoś dałam radę dosniesc ciąże ponieważ leczyłam się pewien czas wcześniej po porodzie jestem rok. Muszę wrócić do leczenia przymusowo bo nie radzę sobie ze sobą codziennie mam myśli samobójcze samookaleczam się potrzebne mi leki do normalnego życia bo bez nich nie daje radę mój synek teraz przebywa cześciej u mojej mamy niż ze mną ze względu ze ja nie daje rady sama ze sobą. Pare dni temu dowiedziałam sie ze jestem w kolejnej ciąży wpadka zabezpieczyalam się a mój stan psychiczny jest na włosku muszę się położyć do szpitala na leczenie bo wiem ze jak tego nie zrobię może byc bardzo złe boje się wyjść do ludzi boje się ludzi codziennie wieczorami mam sile stany depresyjne które kończą się samookaleczaniem myśle żeby już ze sobą zakończyć dlatego muszę się leczyć. Wizytę u ginekologa mam za tydzień decyzja mojej rodziny i moja aby przerwać ciąże bo bez leków oni i ja wiemy ze cos mogę sobie zrobić a nikt nie ma czasu aby siedzieć ze mną 24/24. Wiem ze później mogę tego żałować ale wiem tez ze bez leczenia w szpitalu (już byłam w szpitalu) nie dam rady. Nie wiem czy ginekolog zgodzi się na przerwanie ciąży tego się boje ze powie ze się nie zgadza. Wiem ze to co pisze może byc okrutne ale naprawdę gdyby nie mój stan pogorszony cieszyła bym się z ciąży nie chce wyrządzić nie narodzonemu dziecku krzywdy tym ze się samookaleczam bądź mam myśli samobójcze. Dlatego proszę o pomoc czy ginekolog może odmówić mi pomocy czy raczej mi pomoże ? Staram się oswoić z ta myślą ze bedzie dzidziuś ze muszę byc silna ale to powraca te przygnębienie to wszystko :(

Witam Panią
Problemy z kontrolowaniem emocji i nadmierna nerwowość
są reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres,
lęk czy traumatyczne przeżycie.
Autoagresja, samookaleczanie to najczęściej problem
natury psychicznej, sposób na wyładowanie
agresji, stresu lub ukojenia lęku.
Zachowania autoagresywne są skutkiem poważnego
napięcia psychicznego.
Występują w takich sytuacjach, gdy ból fizyczny
okazuje się być łatwiejszy do zniesienia niż ten psychiczny.
Jest to zjawisko o złożonym charakterze,
które może prowadzić do poważnych zaburzeń.
Przyczyną depresji są zarówno czynniki biologiczne
jak też, a właściwie przede wszystkim, czynniki psychologiczne
oraz środowiskowe.
Oznacza to, że przyczyna depresji leży głębiej,
nie tyle w ciele, co w duszy.
Cierpienia duszy trudno wyleczyć samymi środkami
farmakologicznymi.
Środki farmakologiczne nie leczą depresji i nie rozwiązują
żadnych problemów, jedynie tłumią objawy.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie czy antydepresanty
sprawiają, że dolegliwości stają się łatwiejsze
do zniesienia, ale jest to leczenie objawowe.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia
depresyjne
, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Nie musi Pani przerywać ciąży.
Odpowiednio dopasowana psychoterapia pomoże Pani
uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami zaburzeń
depresyjnych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska
Pani równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

witam serdecznie,

myślę, że gdyby Pani poszła do dobrego psychoterapeuty, który ma doświadczenie w pracy z depresję obyło by się silnych środków psychotropowych, lub przynajmniej można byłoby zastosować łagodne antydepresanty. Zasadniczo psychiatra powinien i tak skierować panią an tzw. psychoterapię wspierajęce, jeżeli to zostało zaniedbane to błąd.
Pozdrawiam