Jak przestać czuć się nic nie wartą?

Jestem mężatką od przeszło 2 lat, mam synka. Zaszłam w ciąże w czasie klasy maturalnej. Maturę zdałam, studiuję. W moim związku jest więcej kłótni niż szczęścia. Mieszkam z mężem od 0,5 roku u teściów (wcześniej mieszkaliśmy sami). Mam wspaniałą teściową. Mąż ma 3 siostry. Gdy one są w domu czuję się nic nie warta. Czuję, jakby wszyscy uważali je za cudy natury, w tym szczególnie mąż. On twierdzi, że tak nie jest. To zjada mnie od środka, tyle złości nienawiści smutku… Leczyłam się u specjalistów, ale mąż rozkazał zakończyć terapie z powodów finansowych - tak twierdził, mi czasem wydaje się że bał się tego, że zaczynam się lubić i cenić. Teraz brak mi własnej wartości. Mąż nawet nabija się z moich "głupich" studiów (studia artystyczne) - nie mam motywacji do działania, do radości...

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Opinia otoczenia i akceptacja przez najbliższe osoby jest bardzo ważna i pozwala nam utrzymywać wysoką samoocenę. Jednak prawdziwa wartość jest w nas samych i nikt ani nic nie może nas jej pozbawić. Studiuje Pani to, co chce studiować, urodziła Pani dziecko, tworzy wraz z mężem rodzinę, w klasie maturalnej zaszła Pani w ciążę i zdała Pani maturę, dostała się na studia - to bardzo dużo. Dobrze, żeby zaczęła Pani dostrzegać to, jak bardzo wartościową jest Pani osobą i ile daje z siebie innym.
Kiedy czuje się Pani źle sama ze sobą, to inni też to wyczuwają. Warto, żeby sięgnęła Pani do poradników psychologicznych i skorzystała z warsztatów, które pomogą Pani we własnej pracy nad obrazem siebie. Od Pani zależy, czy będzie się Pani czuła wartościowa. Dlatego dobrze byłoby o to samopoczucie zadbać.

Pozdrawiam