Jak przestać nadużywać codziennie alkoholu?

Witam mam 33 lata pije piwo dziennie około 7 nie wiem jak przestać ponieważ za każdym razem jak odstawiam mam koszmary poty drżenie rąk poranne lęki przed wyjsciem na zewnątrz. Do lekarza nie pójdę na pewno wole sama sobie poradzić pytanie tylko jak pokonać te pierwsze pare dób

Witam
Jeśli po odstawieniu alkoholu pojawiają się silne symptomy w postaci drżenia rąk i lęków to oznacza zaawansowaną fazę uzależnienia. Wyjście z takiego stanu wymaga pomocy profesjonalnej i proponuję szybko się zgłosić do terapeuty uzależnień, który dalej pokieruje.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam, proszę jednak zwrócić się do lekarza, ośrodka leczenia uzależnień. Przy długim okresie nadużywania alkoholu, przy odstawieniu mogą pojawić się opisane objawy (zespół abstynencyjny). Przy opiece specjalisty będzie łatwiej Pani przejść początkowy okres odstawienia alkoholu, ambulatoryjnie, bezpiecznie dla zdrowia. Podjęła Pani dojrzałą decyzję o zaprzestania picia, rozumiem że wolałaby Pani sama poradzić sobie w tej sytuacji, ale czasem warto poprosić o pomoc, wsparcie.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Żeby „przestać nadużywać codziennie alkoholu”,
nie wystarczy „pokonać tych pierwsze parę dób”
Istnieje duże ryzyko, że Pani w każdej chwili
powróci do nałogu.
Poza tym organizm różnie reaguje na odstawienie alkoholu.
Mogą to być objawy zarówno fizyczne jak i psychiczne,
nazywane zespołem abstynencyjnym.
Oprócz przymusu picia osoby uzależnione
mogą odczuwać stany rozchwiania emocjonalnego,
rozdrażnienie, obniżenie nastroju, kłopoty ze snem,
z koncentracją, zmęczenie, osłabienie,
nadmierną potliwość, kołatanie serca,
wzdęcia, zaparcia, bóle głowy, poczucie
nerwowości i roztrzęsienia oraz napady drgawkowe
i majaczenie alkoholowe.
Myślę, że w Pani przypadku konieczna jest
specjalistyczna pomoc w poradzeniu sobie
w zerwaniu z nałogiem.
Doradzałabym pomoc medyczną w celu
detoksykacji, czyli odtrucia organizmu.
Zachęcam też do psychoterapii.
Żeby skutecznie uwolnić się od uzależnienia od alkoholu
potrzebna jest praca nad emocjami, umysłem,
psychiką i tym wszystkim co kojarzy się z piciem alkoholu
i sprawia, że człowiek sięga po kieliszek
nie bacząc na konsekwencje i ryzyka z tym związane.
Każde uzależnienie można wyleczyć.
Są tylko dwa warunki – pacjent musi chcieć
uwolnić się od uzależnienia i podjąć terapię.
Przy odstawieniu alkoholu doskonale sprawdza się
psychoterapia, która rozpoznaje źródła
psychicznych uwarunkowań związanych z nałogiem,
wzmacnia poczucie kontroli, uczy strategii
lepszego radzenia sobie ze stresem
oraz pomaga wyeliminować niepożądane objawy
po odstawieniu alkoholu.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam serdecznie,

Pisze Pani o problemie z alkoholem. Jeżeli pojawiają się objawy odstawienne (pocenie się, drżenie rąk, koszmary senne) oraz nieodparta chęć sięgnięcia po alkohol, częste picie dużych ilości alkoholu (7 piw dziennie) to jest to uzależnienie. Bardzo dobrze, że zauważyła Pani problem i szuka pomocy. Rozumiem, że pojawia się dyskomfort, gdy myśli się o pójściu do lekarza, jednakże wizyta u specjalisty jest niezbędna. Każdy terapeuta specjalizujący się w określonym temacie, akceptuje swojego klienta. To nie jest nic stygmatyzującego, wiele osób chodzi na terapię, staje się to coraz bardziej powszechne. W Pani okolicy na pewno są ośrodki leczenia uzależnień i poradnie. Warto się przełamać i skorzystać z pomocy terapeuty uzależnień, zanim przerodzi się to wszystko w dużo poważniejsze problemy.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA