Jak przesunąć krwawienie za pomocą tabletek Qlaira?

Dzień Dobry. Dzisiaj przyjęłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną Qlaira - zgodnie z pierwszym dniem miesiączki. Mam pytanie odnośnie przesunięcia przyszłego okresu - w trakcie planowanego skończonego opakowania przypada ważny wyjazd i chciałabym uniknąć krwawienia. Wiem, że Qlaira to złożony lek, więc stąd moje pytanie - czytałam, że najlepszym rozwiązaniem jest pominięcie czterech ostatnich tabletek ( 2 ciemnoczerwone i 2 placebo ) i rozpoczęcie kolejnego opakowania. Czy mam rację ?

Lek. Tomasz Budlewski

Jesli chce Pani przesunać krwaiwienie to mozna tak zrobić (wyjątkowo, raczej należy unikac takich kombinacji), ale prosze wziąć pod uwagę oslabienie działania tych leków...