Jak przesunąć miesiaczkę podczas używania plastrów antykoncepcyjnych?

Witam. Jestem w trakcie brania 3 plastra e***. Nęci mnie pytanie, czy można nie robić sobie przerwy w ich stosowaniu, tak by miesiączka w tym akurat miesiącu nie występowała?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Po pierwsze proszę pamiętać, że metoda przesuwania krwawienia skierowana jest wyłącznie do kobiet, które stosują antykoncepcję przynajmniej 2-3 miesiące. Z przesuwaniem terminu miesiączki nie powinny również eksperymentować kobiety, które wcześniej miały problemy z nieregularnym cyklem. Ponadto, zdaniem lekarzy metoda ta jest całkiem bezpieczna, o ile nie stosuje się jej częściej niż 2-3 razy w roku.
Jeśli chce Pani zrezygnować w ogóle z wystąpienia miesiączki w danych miesiącu, proszę  zastosować metodę "pack to pack”, czyli opakowanie po opakowaniu. Wystarczy zatem, że nie zrobi Pani siedmiodniowej przerwy po przyklejeniu wszystkich plastrów z opakowania.
Jeżeli jednak chce Pani tylko przesunąć termin krwawienia np. o dwa tygodnie, zaraz po skończeniu opakowania proszę zacząć nowe (bez standardowej przerwy) i przykleić dwa plastry tylko na te dwa tygodnie. Potem proszę zrobić zwykłą siedmiodniową przerwę, w trakcie której wystąpi krwawienie.