Jak przesunąć okres o dwa dni?

Witam. chciałabym przesunąć miesiączke na stałe o dwa dni, mam cykl regularny, zawsze dostaję krwawienia w soboty, dlatego chce to zmienić na poniedziałek. Czy istnieje taka możliwość? Mogę wziąć dwie tabletki z zapasowego blistra, zrobić tygodniową przerwę i póżniej rozpocząc nowy blister od czwartku a nie od wtorku- (wtedy zaczynam brać blister po tygodniowej przerwie)?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, istnieje taka możliwość, jednak nie jest możliwe wyregulowanie cyklu co do dnia. W tym celu należy skrócić 7-przerwę np. o 3-4 dni (im większe skrócenie, tym większe prawdopodobieństwo zatrzymania miesiączki, która po kolejnym pełnym blistrze powinna wystąpić wcześniej). W trakcie pierwszego cyklu mogą wystąpić krwawienia śródcykliczne. Proszę zweryfikować informacje w odniesieniu do ulotki konkretnie stosowanego leku, W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę skontaktować się z ginekologiem,