Jak przetrwać kłótnie rodzinne?

Odkąd pamiętam w moim domu są kłótnie, obwinianie siebie nawzajem, a wszystko zaczyna się od mamy - potrafi krzyczeć nawet z powodu krzywo powieszonej ścierki, później powody znajdują się same. Nie wyżywa się tylko na tacie, ale i na mnie-jedynaczce. Zawsze wszystko jest nie tak, ona tyle dla mnie poświęca, ja nie umiem docenić. Zawsze dla niej byłam gorsza, porównywana, choć starałam się jak mogłam-świadectwa z paskiem,konkursy, ale i tak zawsze wyżywała się psychicznie. Nie mam już siły..

Dzień dobry. Najlepszą relacją z rodzicami jest taka, gdy otrzymujemy od nich właściwe wsparcie, zrozumienie, przykład. Bywa jednak tak, że czasem nie mogą nam okazać dojrzałej postawy, bo sami nie dość dobrze sobie poradzili z własnymi deficytami, aby tę dojrzałość osiągnąć. Jest to trudne, zwłaszcza gdy - tak, jak Pani- wkraczamy w dorosłe życie i potrzebujemy wielu wskazówek podejmując własne decyzje i szukając swojej drogi życiowej. Jeśli nie czuje Pani wsparcia od najbliższych osób dorosłych w domu, wyjściem będzie poszukanie tego wsparcia poza nim. Taka jest rola wsparcia psychologicznego, pracujemy z osobami potrzebującymi poradzić sobie z trudnościami powstałymi w wyniku braku lub też niedostatecznie dobrych relacji z ważnymi dla nich osobami. Proszę zadbać o siebie, gdy będzie Pani silna wewnętrznie zdoła Pani także wpływać na otoczenie zewnętrzne. Nawet jeśli dziś pisze Pani, że nie ma siły i moja odpowiedź nie daje konkretnych rozwiązań w opisanej przez Panią sytuacji, to proszę zaufać, że to w zasadzie jedyna możliwa droga: stabilne profesjonalne wsparcie do momentu jak poczuje Pani, że rzeczywistość jest pozytywna. Zapewniam, to działa. Proszę umówić się na konsultację psychologiczną i zacząć pracę nad osiągnięciem szczęścia. Jest Pani młoda, efekty powinny być szybkie;))) Pozdrawiam serdecznie.

Witam, proszę skorzystać z pomocy psychologa. Jeżeli potrzebuje Pani rozmowy, wsparcia może skorzystać z telefonu zaufania: 116 123 (http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html) lub 22 668-70-00 (http://www.niebieskalinia.pl/pomoc/poradnie-pogotowia/poradnia-telefoniczna, na stronie uzyska Pani informacje o ośrodkach które udzielają pomocy w sytuacjach kryzysowych). Proszę skorzystać z pomocy, porozmawiać o możliwych rozwiązaniach. Pozdrawiam serdecznie