Jak przezwyciężyć paniczne lęki?

Witam mam 31 lat mam narzeczonego i dziecko 10 letnie 4lata temu miałam potworne lęki nie mogłam funkcjonować normalnie poszłam do psychiatry przepisał mi Asertin50 brałam go pare dni myślałam ze mi przeszło lecz 3dni temu wróciło z podwójną siła boje sie gdy pojechałam na pogotowie to były badania ok powiedzieli ze to stres jak mam to przezwyciężyc proszę o pomoc wizyta u psychiatry na pon dopiero

Dzień dobry. Leczeniem przyczyn zaburzeń lękowych jest psychoterapia. Farmakoterapia wspiera ten proces doraźnie i tylko wtedy, gdy jest taka konieczność. Wyłączne stosowanie leków oddziałuje na objawy, nie usuwa przyczyn. W konsekwencji stwarza ryzyko nawrotów, zwykle nasilających się. Proszę podjąć terapię. Zachęcam Panią, wsparcie specjalisty pozwoli Pani na powrót do równowagi. Pozdrawiam.

Szanowna Pani,

Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne.
Środki farmakologiczne powodują szybką ulgę, w sytuacjach związanych z lękiem, a tym samym odbierają okazję do nauki innych technik radzenia sobie z niepokojem, uniemożliwiają ćwiczenia i rozwoju nowych umiejętności.
Najskuteczniejszą forma pomocy w zaburzeniach lękowych, równolegle z farmakoterapią jest psychoterapia poznawczo - behawioralna.
W Pani przypadku zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów, w związku z tym polepszy się Pani funkcjonowanie w różnych sytuacjach.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki,
nie tylko dezorganizują życie ale też przynoszą poczucie
niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność,
hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie
w społeczeństwie, zabierając tym samym radość życia.
Z Pani opisu wynika, że zaburzenia lękowe u Pani nie zostały
w pełni wyleczone.
Powinna Pani wiedzieć, że leczenie farmakologiczne nie leczy
zaburzeń lękowych i nie rozwiązuje Pani problemów,
jedynie tłumi objawy.
Doraźnie, gdy choroba jest zaawansowana i chory
nie jest w stanie funkcjonować, konieczne jest stosowanie
środków uspokajających, obniżające napięcie
czy antydepresantów o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk,
które sprawiają, że lęki i inne dolegliwości stają się
łatwiejsze do zniesienia. Jest to jednak leczenie objawowe.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe
i ataki paniki, należy dotrzeć do źródła problemu, czyli przyczyny Pani
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl