Jak przy moich proporcjach schudnąć 10, 20 a nawet 30 kg?

Witam, mam prawie 14 lat, jestem dziewczyną ważącą 90 kg przy wzroście 176 cm. Często się ruszam. Chodzę na basen, z psem, biegam, czasami nawet tańczę, często chodzę na spacery. Jednak moją słabością są słodycze i nie tylko. W dzień mogłabym nic nie jeść, ale wieczorem - wieczorem zaczyna się mój szok. Potrafię zjeść wszystko i w każdej ilości. Próbowałam się już odchudzać na wiele sposobów: chodziłam na fitness przez ponad 2 miesiące 4 razy w tygodniu, uczęszczałam na siłownię, na zajęcia rekreacyjne, zajęcia odchudzające na basenie itp., niestety jak tylko schudłam parę kilogramów, to od razu powracały. Rodzina specjalnie mi dokucza i mówi żebym chudła. Noszę rozmiar znacznie większy od rówieśniczek, nie jeżdżę z koleżankami na zakupy do centrum handlowego, bo najzwyczajniej nie ma tam na mnie rozmiaru. Dochodzę czasami do rozmiarów XXL, przy czym moje przyjaciółki noszą S-ki lub XS-ki. Chciałabym zejść do wagi 70 kg. Najlepiej, żeby efekty było widać już na początku września. Jeśli chodzi o budowę ciała, to mam ją rozbudowaną, mam szerokie biodra i ramiona, ale już w moim wieku zaczyna mnie boleć kręgosłup i zwisa mi skóra z ramion. Kiedyś stosowałam tygodniową głodówkę, ale niestety nie skończyło się to sukcesem. Proszę o radę. Z góry dziękuję. Skandalistka.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Ewidentnie Twoim problemem są złe nawyki żywieniowe, jeśli ulegną one zmianie bardzo szybko powinnaś zacząć chudnąć. Jednak znaczna utrata masy ciała do września nie jest wskazana. Odchudzanie jest procesem długotrwałym, ponieważ tylko wtedy przynosi pożądane skutki bez efektu jo-jo.

Nie powinnaś porównywać się do swoich koleżanek, ponieważ każdy z nas się różni budową ciała, przemianą materii i innymi czynnikami wpływającymi na wagę.

Twój organizm potrzebuje energii w postaci zdrowych produktów dostarczanych mu o stałych porach. Poczytaj o zdrowych zasadach żywienia i postaraj się do nich zastosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pamiętaj o aktywności fizycznej, która jest bardzo ważna nie tylko ze względu na utratę kilogramów, ale również na prawidłowy rozwój, zdrowie i dobre samopoczucie. Możesz wykonywać każde ćwiczenia (chyba, że istnieją co do tego przeciwwskazania zdrowotne). Przykładowe ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam