Jak przybrać na wadze i uzyskać kobiece kształty?

Witam. Mam takie pytanie odnośnie diety. Od urodzenia jestem bardzo szczuplutka, aż za bardzo. Mam 19 lat 178cm i ważę 50 kg, lecz u mnie to kwestia genów ( po tacie ) . Podoba mi się to , lecz chciałabym trochę przytyć tak z 3- 4 kg żebym nabrała trochę ciałka, mam już dość wystających kości i braku widocznych kobiecych kształtów. Proszę o podpowiedź co zrobić aby przytyć te parę kilo

Mgr Olga Marzol Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Dieta na zwiększenie masy ciała jest z pozoru trudniejsza niż dieta na zmniejszenie masy ciała. Podstawą Pani diety powinny być produkty pełnowartościowe - pełne mleko, kasza manna, jaja, mięso, tłuste twarogi, warzywa i owoce (500 g/dobę), kefiry, maślanki, orzechy, suszone owoce. Nie powinno wprowadzać do diety produktów, które zawierają dużo kcal, jednak są niezdrowe (fast food, słodycze, chipsy, słone przekąski).
Powinna również Pani spożywać minimum 5 posiłków w ciągu doby. Warto byłoby również wprowadzić do diety odzywki białkowe np Nutramil (dostępne w aptekach), które z znacznym stopniu pomagają w zwiększeniu masy ciała.

Pozdrawiam,

Mgr Olga Marzol