Jak przybrać na wadze mimo braku apetytu?

Dzień dobry, mam problem z przybraniem na wadze. Przy wzroście 155cm waże ok. 46,5kg. Mam problem z jedzeniem. Cały czas myślę, ze powinnam cos jesc bo jestem chuda i ogólnie to przez to na samą mysl o jedzenii robi mi sie niedobrze. Martwi mnie to, że nie mogę jeść tak jak kiedyś, a jadłam duże porcje. Teraz mam problem ze zjedzeniem normalnie. Muszę się wyciągnąć, bo inaczej dwa gryzy i juz nie mogę zjesc. Co mogę zrobić żeby wrócić do tego co było kiedyś?

Dzień dobry,

proszę skorzystać z pomocy psychodietetyka, który pomoże w ułożeniu dla Pani jadłospisu. Problemu nie należy zostawiać ''na potem''. Wizyta u psychologa także może pomóc znaleźć przyczynę Pani braku apetytu.

Pozdrawiam

Jest zbyt mało informacji, żeby odpowiedzieć na to pytanie. Polecam na początku wizytę u lekarza POZ i wykluczenie przyczyny somatycznej. Warto również udać się do psychologa, żeby porozmawiać o problemie i pozwolić ocenić czy nie są to zaburzenia odzywiania.

Pozdrawiam,

Aleksandra Korotko
www.bezproblemowo.pl