Jak przygotować owsiankę, by miała niski IG?

Witam! Chcialam zapytać jak przygotować owsianke bu miała niski IG? Czy jak zaleje ją na noc zimną wodą a rano cieplym/gorącym mlekiem to IG wzrośnie czy moze lepij rano zalac je zimnym mlekiem?

Im większe rozdrobnienie danego produktu i większa zmiana struktury tym wyższy poziom IG. Zalanie płatków mlekiem zimnym jest lepszym rozwiązaniem. Dodatkowo płatki nie stracą składników odżywczych nieodpornych na temperaturę.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Witam Panią,

Nie będzie aż tak dużej równicy w IG jak Pani zaleje go zimnym czy ciełym mlekiem. Ważne aby jej nie gotowac i nie podnosić zbyt mocno temperatury. Nie mniej jednak niższy IG bedzie przy użyciu zimnego mleka.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk