Jak przygotować się do badania lipidogramu?

Witam,proszę o poradę jak przygotować się do badania lipidogramu.Po zawale zażywam codziennie Atoris. Poprosiłem lekarza o skierowanie na badanie cholesterolu,aby sprawdzić,czy wystarczające byłoby zmodyfikowanie diety, aby odstawić statyny z uwagi na ich poważne działania uboczne.Lekarz nie dał mi żadnych wskazówek,ale przeczytałem, że 3 tygodnie przed badanie należy przerwać leki obniżające cholesterol.Wg mnie to uzasadnione,gdyż badanie pokaże realny jego poziom.Czy mam odstawić tabletki?

Lek. Katarzyna Szymczak

Prosze nie odstawiać leków, pacjenci po zawale powinni przyjmować lek z grupy statyn (u Pana jest to Aotris) przewlekle do końca życia, praktycznie bez względu na poziom cholesterolu, zalecana wartość LDL < 70.
Pozdrawiam