Jak przygotować się do biopsji?

Czy biopsja jest niebezpieczna, czy trzeba jej się bać. Jak należy się do niej przygotować? - czy należy być na czczo. I czy będzie możliwa do wykonania jeżeli zmianę czuć pod palcami ale nie widać na usg? Z góry dziękuję za odpowiedź.:)

- Nie, to procedura standardowa praktycznie nie niosąca ze sobą żadnych powikłań. Czasami jedynie po takiej biopsji może wystąpić krwiak. Kłuje się cienką igłą, więc bolesność zabiegu jest niewielka.
czy trzeba jej się bać?
- Absolutnie, proszę się nie obawiać.
Jak należy się do niej przygotować? - czy należy być na czczo.
- Nie ma w tym względzie żadnej potrzeby przygotowywania się w tym bycia na czczo.
I czy będzie możliwa do wykonania jeżeli zmianę czuć pod palcami ale nie widać na usg?
- Taką biopsję można wykonać i pod kontrolą USG i bez takowej kontroli.