Jak przygotować się do depilacji okolic bikini w salonie kosmetycznym?

Witam , chciałbym sobie zrobić depilacje okolic bikini w salonie kosmetycznym , jak do takiej depilacji się należy przygotować.

Jeśli jest to depilacja woskiem to włoski muszą mieć 1 cm długości, jeśli jest to depilacja laserowa to 3 tygodnie przed depilacją nie opalamy się,włosy należy zgolić bez usuwania cebulek.

Dzień dobry,

Sposób przygotowania jest zależny od metody, która zostanie wykorzystana do usunięcia owłosienia.
W przypadku wosku włosy mają powinny mieć około 1 cm długości. Z kolei przy epilacji laserowej należy ogolić je maszynką na dzień przed zabiegiem. Ponadto przed wyborem lasera warto umówić się na konsultację z kosmetologiem, który przedstawi dokładnie jak będzie wyglądał zabieg i jak się do niego przygotować.

Pozdrawiam

Dzień dobry, jeśli chciałby poddać się Pani zabiegowi depilacji woskiem to włoski muszą mieć długość około 1 centymetra. Nie mogą też być zbyt długie ponieważ może to znacznie utrudniać pracę kosmetyczne. Skóra nie może być sucha i podrażniona. Świeża opalenizna również jest przeciwwskazaniem gdyż przy zrywaniu wosku można zerwać opalony naskórek, co spowoduje nierównomierny kolor skóry/plamy.
Do depilacji laserowej włoski muszą być zgolone, najlepiej dzień przed zabiegiem. Skóra nie może być opalona, posmarowana balsamem bronzujacym itp. Zażywane antybiotyki, leki czy zioła światłouczulające są przeciwwskazaniem do zabiegu. Jeśli przyjmuje Pani jakie kolwiek leki, suplementy diety czy też choruje Pani na coś przed zapisanism6na zabieg warto zapytać osobę wykonującą zabieg czy nie będzie to przeciwwskazaniem do zabiegu. Jeśli zdecyduje się Pani na zabiegi depilacji laserowej proszę pamiętać, iż między kolejnymi zabiegami włoski mogą być usuwane jedynie maszynką. Depilator, wosk, pęseta są wykluczone.

Pozdrawiam serdecznie