Jak przygotować się do kolonoskopii w wieku 25 lat?

Witam, kobieta 25 lat. Czeka mnie badanie kolonoskopii ( silne nieustępujące, ciągnące się od lat zaparcia ). Strasznie boję się tego badania, jestem bardzo wrażliwa na ból . Czy warto podjąć decyzję o znieczuleniu ogólnym ? Czy wystarczy zwykłe znieczulenie miejscowe ? Narkoza: 1. Obawiam się narkozy ze względu na strach przed niewybudzeniem oraz niedowładem jakichś partii ciała. 2. Jest zawsze ten strach, że lekarz coś uszkodzi w środku skoro pacjent i tak nic nie czuje, nie jest w stanie mu o tym powiedzieć, że coś bardziej zabolało. Miejscowe: 1. Mam obawy, co do znieczulenia miejscowego, skoro większość i tak czuje wszystko i uważa, że wcale nie ma sensu, bo ból ten sam. Dziękuje bardzo.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wykonać badanie bez znieczulenia jeśli się nie uda a będą wskazania wtedy rozważyć badanie w znieczuleniu