Jak przygotować się do próby wysiłkowej EKG?

Witam. Jutro mam próbe wysiłkową Ekg. Jak mam się do niej przygotować? Jest to niebezpieczne dla zdrowia? I czy wyniki dostane w tym samym dniu? Mam 18 lat. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Próba wysiłkowa nie jest niebezpieczna. Pacjenci do niej są specjalnie kwalifikowani, tak aby osoba dla której próba może być potencjalnie szkodliwa lub niebezpieczna w ogóle do niej nie przystępowali. Ponadto jeżeli podczas próby pacjent zgłasza jakiekolwiek niepokojące dolegliwości, chce przerwać próbę lub w obrazie EKG pojawią się niepokojące zmiany próba jest natychmiast przerywana. Zalecam przyjść na próbę w wygodnym obuwiu i sportowym ubraniu oraz ok 1,5-2h. po lekkostrawnym posiłku.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Nie trzeba sie specjalnie przegotowywac do badania , nie trzeba być na czczo . Badanie nie jest niebezpieczne dla zdrowia , wyniki sa dostepne bezpośrednio op badaniu i ocenie przez lekarza