Jak przygotować się do wizytu y ortodonty?

Dzień dobry, mam pytanie do ortodonty/stomatologa - planuje założyć aparat, czy jakos trzeba przygotować się na tą wizytę? lle trwa zakładanie i czy lekarz może nałożyć od razu 2 łuki czy raczej sie tego nie praktykuje? Czy to boli? Czy po założeniu aparatu są jakieś ograniczenia (chodzi mi o ten sam dzień) czy można jeść produkty stałe?

Założenie aparatu powinno być poprzedzone dokładną diagnozą rodzaju wady czynnościowej, kostnej i zębowej, popartą analizą zdjęć RTG - przynajmniej pantomogramu i cefalometrycznego, analizą cefalometryczną (poniarami) wykonanąna tym drugim, badaniem stanu stawu skroniowo-żuchwowego, stanu postawy, dróg oddechowych itd. Można oczywiście założyć od razu obydwa łuki - jest to raczej żmudne i niewygodne lecz nie boli. Je się miękkie jedzenie w małych kawałkach. Pozdrawiam

Najlepiej udać się do ortodonty na konsultację. Na tej wizycie lekarz przeprowadzi wstępną diagnostykę, skieruje Panią na niezbędne badania dodatkowe ( też RTG ) i opowie o proponowanym leczeniu.

Lek. dent. Marcin Dolecki

założenie aparatu poprzedzone jest diagnostyką i planowaniem więc konieczna jest konsultacja na której wszystkiego się Pani dowie
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk